Datum: Lördag 2012-10-20 16:00 Land: England / Spanien Liga: PL / La Liga Bolag: bet365 |
Spel: Se i spel
Odds: Se i spel Rekare: Rekar |
Datum: Lördag 2012-10-20 16:00 Land: England / Spanien Liga: PL / La Liga Bolag: bet365 |
Spel: Se i spel
Odds: Se i spel Rekare: Rekar |
Äntligen är de stora ligorna igång, men landslagsuppehållen sliter en del på spelarna och formen är oviss. Den här omgången så kommer jag ligga lite lågt, blir inga spel i massor från min sida.
Första matchen idag är Malaga att göra över 1,5 mål mot Valladolid @1,61.
Hemmalaget tillhör bland de absolut mest stabila hemmalagen och formen just nu är väldigt bra. De tre senaste hemmamatcherna har slutat 3-0, 3-0, 4-0 och det talar sitt tydliga språk.
Här lägger jag 7 units
Nästa lir är lite av en följetång, brukar lägga in lite pengar på att Liverpool ska kryssa hemma och idag möter de Reading.
X finns till 5 gånger pengarna och förutsättningarna är väldigt bra. Bortalaget Reading är väldigt målrika på bortaplan i år och mål tror jag även att de gör i denna matchen. Pools hemmaform är ju allt annat än acceptabel, spelar inte denna matchen jättehårt, men 2 units får duga.
***
Rekare: Joel
jgjggjk