Öppna meny Logga in

Granollers/Lopez - Verdasco/Marrero

Datum: Fredag 2012-10-26 18:00
Land: Spanien
Liga: ATP Valencia
Bolag: WilliamHill
Spel: Granollers/Lopez
Odds: 1.75
Rekare: Rekar

No Account Bet: 100% upp till 2000 kr i bonus

Regler & villkor gäller

HÄMTA ERBJUDANDET HÄR

Motivering

Jag har ett lir utplockat, och det blir en favorit i repris på Granollers/Lopez.

Jag tänker inte motivera detta spelet speciellt mycket utan ni kan läsa om det två ovanstående herrarna i mitt förra blogginlägg. Vad gäller motståndarna för dagen så är dessa Verdasco och Marrero. Ett helt okej dubbelpar, men detta främst när det handlar om grustennis. Man mötte i första omgången challengerspelarena Bautista och Gimeno. Där lyckades man med nöd och näppe ta sig vidare efter att ha varit ett set ner, samt break ner i andra set och även 3 bollar ner i supertiebreaket. Det var troligen snarare dåliga nerver på B/G än bländande spel från V/M.

Båda dessa paren som möts idag var riktigt dåliga i första omgången. Skillnaden var dock att Lopez/Granollers vann med 6-4 6-2 trots underprestation och Verdasco/Marrero vann med alla nio liv förbrukade.

Det finns en galet hög högstanivå på det förstnämnda paret och jag hoppas man kommer i närheten av den imorgon, för då vinner man!

Ciao!

***

Rekare: Adam Perleroth - chelsea4ever - Twitter @AdamPerleroth


Kommentarer

För att kommentera på detta måste du vara inloggad.
Registrera dig här